FAUX PAS PRI VÝBERE ŠIAT NA PLES

person Uverejnil: Eva Meszarošová list V: Spoločenské šaty : favorite Hit: 7256

Každá dáma už určite vie, ktoré farby oblečenia jej pleti a farbe vlasov lichotia. A práve preto s výberom farby šiat cez internet príliš neexperimentujte a voľte radšej farby, ktoré máte na sebe vopred odskúšané. Pravidlom však ostáva, že dámy s tmavými až čiernymi vlasmi zažiaria v žltých či bielych šatách, blondínam pristanú skôr tmavé farby a červenovlásky by mali voliť odtiene zelenej a tyrkysovej.

Farba

Každá dáma už určite vie, ktoré farby oblečenia jej pleti a farbe vlasov lichotia. A práve preto s výberom farby šiat cez internet príliš neexperimentujte a voľte radšej farby, ktoré máte na sebe vopred odskúšané. Pravidlom však ostáva, že dámy s tmavými až čiernymi vlasmi zažiaria v žltých či bielych šatách, blondínam pristanú skôr tmavé farby a červenovlásky by mali voliť odtiene zelenej a tyrkysovej.

 

Veľkosť

Pri výbere plesových šiat musíte pozornejšie sledovať veľkostné tabuľky, ktoré sa často od seba odlišujú. Šaty na ples nie sú tričko, musia výborne sedieť. Obzvlášť treba byť pozorný pri šatách, ktoré nie sú elastické alebo na šnurovačku. Platí pravidlo, že zaručene Vám sadne len to, čo si vyskúšate.

 

Postava

Ak vaša postava nedisponuje dokonalými mierami, je potrebné zamerať sa pri výbere šiat na taký strih, v ktorom budete predovšetkým krásne vy. (Nielen modelka na obrázku, podľa ktorého ste si šaty vybrali.) V súčasnosti salón EvaMária disponuje stále aktuálnejšími strihmi a typmi šiat, z ktorých si určite vyberiete. Vhodným výberom šiat pre vašu postavu sa vám určite podarí schovať aj jej prípadné nedostatky. Pri širších bokoch nevyberajte šaty, ktoré sú na týchto miestach nazberkané. Pokiaľ potrebujete skryť silnejšie lýtka či krivšie nohy, nesiahajte po vpredu krátkych šatách či šatách s rozparkom. Každá dáma by si mala uvedomiť, že to, čo je na nej krásne, by mala ukázať a možno aj trošku poodhaliť, veď ples je na to stvorená príležitosť. A zase naopak, ak vám po sviatkoch ostali nejaké tie faldíky, šikovne ich vhodným výberom šiat zakryť.

 

Honosnosť

Na ples si zvoľte zásadne dlhé šaty. Ak idete napr. na poľovnícky, učiteľský, športový ples atď., neodporúčame vyberať extra honosné šaty, ako napr. šaty s vlečkou, so širokou spodničkou a pod. Ak sa však chystáte na reprezentačný ples, tak práve spomínanými šatami nič nepokazíte. Platí priama úmernosť, čím „pompéznejší" ples, tým dlhšia vlečka na šatách a tým odvážnejšie môžete šaty vyberať a experimentovať. Na menšom plese môžete prílišným experimentovaním zbytočne na seba upozorňovať. Menšie plesy dokonca nevyžadujú až tak prísnu etiketu, čo sa týka dĺžky šiat a zvoliť si môžete aj kratšie šaty.

Šaty na poľovnícky plesŠaty na reprezentačný ples

 

Make-up a doplnky

Nikdy nie je na škodu vlastniť strieborné alebo zlaté topánky a taktiež kabelku v týchto farbách. Zväčša vám jedny z nich vždy ladia so šatami a vy sa zbavíte starostí so zháňaním topánok konkrétneho odtieňa vašich šiat. Po nákupnom maratóne totižto aj tak nikdy nie je zaručené, že budú pre vás na tancovanie pohodlné a napokon ostanú nevyužité ležať v skrini. Ak ste si na ples vybrali jednoduchšie šaty, určite zvoľte výraznejšie líčenie a doplnky. Pri honosných či farbou výrazných šatách dbajte na to, aby ste to s make-upom neprehnali a výsledný efekt nepôsobil gíýovo. Pri výbere šperkov si nezabudnite všimnúť aj zdobenie šiat. Ak ho majú šaty na dekolte alebo prsiach, upustite od masívneho náhrdelníka a siahnite radšej po výrazných náušniciach. Ak si oblečiete šaty zdobené kamienkami, nevyberajte perlový náhrdelník, ak sú však šaty zdobené strassom, zvoľte aj strassové doplnky.

make-up na plesmake-up na ples

 

Vlasy

Rovnako vhodne k celému outfitu treba prispôsobiť úpravu našej koruny na hlave. Pred takou príležitosťou, akou je ples, sa veselo nechajte rozmaznávať a navštívte svoju kaderníčku, ktorá vás určite vhodne pripraví a vyberie typ účesu, ktorý sa k vašim šatám hodí. Ak na takéto služby neostane čas, môžete nájsť vhodné triky na jednoduchšie účesy aj na internete.

účes na plesúčes na ples

Príprava na ples môže byť pre nás dámy niekedy veľmi náročná. Vždy však s prípravou treba začať v dostatočnom časovom predstihu, aby ste si dokonalý výsledok a prípravu vášho zovňajšku užili aj v dobrej nálade a bez stresu.

 

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password