Koniec ťažkej dilemy pri výbere farby šiat. Ktoré farby vám pristanú?

person Uverejnil: Lucia Görfölová list V: Spoločenské šaty : favorite Hit: 1181

Módne trendy sa neustále menia a s nimi sa menia aj vzory a farby šiat. Možno máte svoje obľúbené farby, ktoré striedate alebo sa riadite spomínanými módnymi trendmi a farby nosíte podľa aktuálnej sezóny a prevahy na módnych prehliadkach. Či už ste prvý, alebo druhý typ, stále nemusíte mať vyhraté. Tajomstvo totiž spočíva v tom, aby ste vaše oblečenie zladili s farbou vašich vlasov, očí a vašej pokožky. Možno ste si práve pomysleli, že je to nezmysel alebo výmysel módneho priemyslu, ale nie je to tak. Ako by ste inak vysvetlili, že niektoré šaty na vás vyzerajú úžasne a v iných si pripadáte ako sivá myška? Môže ísť stále o tie isté šaty, kde jediným rozdielom je ich farba. Presne tak, rozhodujúca je farba.

Farebná analýza, teda zisťovanie vhodných farieb pre rôzne typy ľudí, má dve hlavné kategórie - studený typ alebo teplý typ. Tieto kategórie sa ešte rozdeľujú na ďalšie podkategórie: jarný, letný, jesenný a zimný typ. Letný a zimný typ patria do kategórie studeného typu a jarný a jesenný do kategórie teplého typu.

 

Ako teda zistiť, do ktorého typu patríte?

Typy sa určujú podľa vlastnej prirodzenej farebnosti, s ktorou sa človek narodil (farba vlasov, očí, pokožky). Najlepšie ich určíte podľa zlatých a strieborných šperkov. Pristanú vám zlaté šperky? Potom patríte do kategórie teplý typ. Ak vám viacej pristanú strieborné šperky, potom ste v skupine studený typ.

Pokiaľ neviete určiť, či sú pre vás vhodnejšie zlaté alebo strieborné šperky, tak to skúste s oblečením. Vyskúšajte si niečo sivé a krémové. Pokiaľ vás rozžiari sivá farba, ste studený typ, pokiaľ krémová, ste teplý typ.

 

Poďme ďalej. Jar, leto, jeseň, zima?

Pokiaľ ste teplý typ a vaše oči sú tmavohnedé alebo tmavozelené, ste jesenný typ. Keď máte oči modré alebo svetlozelené, ste jarný typ.

So studeným typom je to trochu komplikovanejšie. Pokiaľ ste studený typ a vaše vlasy sú prirodzene blond, ste letný typ. Ak máte vlasy inej farby, tak musíte postupovať podľa farby očí. Ak sú hnedé alebo zelené, ste zimný typ. Ak sú modré, tak môžete byť aj letný, aj zimný typ. Pokiaľ vám viac pristanú svetlé farby, ste letný typ, ak tmavšie, ste zimný typ.

Takže rozdeľovanie máme konečne za sebou :-) Nesmiem zabudnúť spomenúť, že každý zo štyroch typov sa delí ešte na ďalšie tri podtypy. Ale na určenie vášho farebného typu úplne stačia tieto štyri typy. Teraz môžeme prejsť na farby, ktoré vám pristanú:

Jarný typ: krémová, slonovinová, béžová, ťavia, čokoládová, medovožltá, zlatožltá, žltá, žltozelená, pastelová zelená, oranžová, pomarančová, broskyňová, marhuľová, lososová, koralovočervená, tyrkysová, bledomodrá, pastelovo modrá, fialková, šedá

luxusné šaty pre jarný typšaty pre jarný typ

Letný typ: biela, šedá, antracitová, svetlomodrá, sivomodrá, modrošedá, modrozelená, svetlozelená, malinová, pastelovo ružová, staroružová, orgovánová, baklažánová, bordó, kakaovohnedá, čiernohnedá, šedočierna

šaty pre letný typpatolovoružové šaty

Jesenný typ: šampanská, krémová, smotanová, slonovinová hnedá, čokoládová, zlatá, hrdzavá, horčicová, kukuricovo žltá, hráškovozelená, olivová, kaki, oranžová, žiarivá oranžová, oranžovočervená, tyrkysová, petrolejová, slivková, fialovo modrá

šaty pre jesenný typtyrkysové luxusné šaty

Zimný typ: biela, sýta ružová, svetlo fialová, tmavofialová, sýta červená, rubínová červená, jasná žltá, jasná zelená, sýta modrá, azúrová modrá, jasná modrá, pastelová modrá, modrofialová, čierna

šaty pre zimný typčerevné luxusné šaty

 

Samozrejme, že nie je vylúčené, že ak ste jarný typ, nepristanú vám aj niektoré farby z jesenného typu a naopak a ak ste letný typ, môžu vám pristať aj niektoré farby zo zimného typu a naopak.

Farby sú rozdelené, už si len vybrať nejaké pekné šatočky v jednej z vašich farieb :-)

 

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password