Kvety, kvietky, kvietočky...

person Uverejnil: Eva Meszarošová list V: Spoločenské šaty : favorite Hit: 2157

Ak vám v týchto zimných mesiacoch chýba leto a vôňa slnečných lúčov, ktoré nám rozžiaria svet farbami, určite milujete kvety a všetko s nimi spojené. Nemusíte byť módny analytik ani sa nijako výnimočne zapodievať najnovším trendom, aj tak ste si určite všimli rozmach kvetinovej módy okolo nás.... kvetinové vzory na šatách, kvetinové šperky, no hlavne kvety vo vlasoch.... áno... celý minulý rok sa niesol v duchu kvetinových ozdôb do vlasov... nosili ich malé princezné, dievčatá, nevesty i dámy v rokoch...

Kvetovaný venček

Aj tento rok to nebude inak. Keďže ide o ozdoby do vlasov, nedá mi nespomenúť aj vlasy samotné. Zo spoločenských účesov sa v posledných rokoch vytráca prílišná uhladenosť, komplikovanosť a precíznosť. To všetko nahrádza ležérnosť, dievčenskosť a praktickosť. Avšak aby sa účes predsa len mohol stať zaujímavým, môžeme doň vložiť krásne ozdoby vytvorené z kvetín, ktoré vám vo vlasoch určite nezvädnú.

Kvetovaná čelenka

Na trhu sú čelenky pre najmenšie dievčatká, ktoré sú vytvorené z látky aby bábätká netlačili. Mladé dámy však môžu siahnuť aj po venčekoch a čelenkách, ktoré určite dodajú sviežosť a rozžiaria nejeden outfit. Sú ideálnym doplnkom pre prvoprijímajúce dievčatá, ktorým podporia ich nevinnú dievčenskosť. Nevesty s kvetinkovým venčekom budú pôsobiť ako víly a keďže v našej kultúre bolo nosenie part súčasťou skoro každého svadobného kroja, bol by to krásny návrat k tradíciám, ktorý osloví nejedného staršieho člena rodiny.

Žltá čelenka s kvietkami

Ak by bol predsa len niekto menej odvážny, mohol by sa potešiť kvetinovým hrebenčekom, ktorý môže jednoducho aplikovať do účesu, alebo len tak nim ozdobiť vrkoč, či drdol, ktorý bude vzápätí pôsobiť slávnostnejšie. Zaujímavosťou sú aj opasky zo saténovej stuhy a kvetinovej aplikácie, ktoré osviežia jednoduché šaty na rôzne príležitosti. Fantázii sa ale medze nekladú a vy môžete vymýšľať a kombinovať ako sa vám zapáči.

venček z kvetov

Kvetinové ozdoby nie sú len doplnkom spoločenských udalosti, môžu krásne vyniknúť vo vlasoch na dovolenke v horúcich letných dňoch, či z vás urobia ozdobu letných festivalov... je to na vás....len do toho... prajeme vám veľa odvahy a chuti experimentovať.

kvetovaný venček pre družičky

Kvetovaný venček pre nevestukvetovaná parta

Autor článku: Mirka B.

Publikované: 28.1. 2014

 

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password