Výber šiat na promócie

person Uverejnil: Eva Meszarošová list V: Spoločenské šaty : favorite Hit: 17419

Úspešne ste ukončili vysokoškolské štúdium a čaká Vás jeho najpríjemnejšia časť? Prómocie – slávnosť, na ktorú je potrebné zvoliť vhodné oblečenie a vzťahuje sa naň viacero zásadných pravidiel. Pozorne čítajte sa dozviete sa viac. Začneme tým, čomu sa vyvarovať, čo na slávnosť promócií určite nepatrí!

Promócie nie sú stužková slávnosť!

Často sa mylne študentky domnievajú, že promócie sú podobnou slávnosťou, akou bola stužková slávnosť. Je to však veľký omyl! Na promócie určite nepatria prezdobené šaty, lesklé materiály, krikľavé farby, ani odhalený chrbát, plecia či bruško, ani šaty s vlečkou, ktoré by ste si na stužkovú pokojne mohli obliecť. Na promócie sú však nevhodné!

 

Promócie nie sú párty!

Promócie sú slávnostným aktom ukončenia VŠ, ktorý má istú vážnosť. Preto sa na ne neobliekame ako na párty. Šaty by mali byť elegantné a konzervatívne. Takže doma v skrini nechajte minisukne, letné šaty a šaty z lacných materiálov.

 

Promócie nie sú pracovný pohovor!

Keď už spomíname eleganciu a konzervatívnosť, nedajte sa zmiasť, nemusíte si na promócie obliecť rovno nohavicový kostým ako na pracovný pohovor.

šaty na promóciešaty na promócie

 

ČO URČITE ÁNO NA PROMÓCIE!

Vhodné farby

Odporúčame tmavšie odtiene farieb. Preferované na promócie sú najmä čierna, sivá, zlatistá, bordó, smaragdová...

šaty na promóciešaty na promócie

 

Zahalené ramená

Ak zvolíte na promócie šaty bez ramienok alebo s tenkými ramienkami , určite si oblečte aj svetrík, bolerko alebo sako s kratším rukávom. Štólu na zahalenie ramien neodporúčame z hľadiska pohodlia pri preberaní diplomu.

šaty na promóciešaty na promócie

 

Dĺžka šiat

Optimálne je zvoliť šaty v dĺžke midi, teda pod kolená, mierne nad kolená, po lýtka alebo po členky. Nič nepokazíte ani dlhými šatami po zem, zásadne však musia byť bez vlečky.

dlhé šaty na promóciešaty na promócie

 

Vhodné doplnky

Pri výbere doplnkov na promócie buďte striedmejšia. Zvoľte jemnejšie a decentné náušnice, náhrdelník i náramky. Kabelka by mala byť takisto menšia, koktejlová, ktorú určite nie je vhodné brať do dejiska ceremoniálu. Nechajte ju radšej postrážiť rodinným príslušníkom. Čo sa týka topánok, na promócie sa odporúčajú lodičky s uzavretou špičkou alebo decentné sandále.

 

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password