Svadobné šaty, ktoré nerozprávajú svoj príbeh, ale čakajú na ten Váš!

Ako je to myslené? Svadobné šaty Svadobného centra EvaMária si toho moc do Vašej svadby neužijú, pretože prvou ich akciou bude VAŠA svadba. Čiže nebudú obnosené, vyprané, poškodené alebo úplne zničené. Počas tohto veľkého dňa či fotenia nemusíte stresovať a dávať pozor na šaty, ktoré NIE SÚ vaše. Zničiť ich nemusíte vy, stačí šťastlivec od hostí a máte nepríjemnosť ako vyšitú.

Svadobné šaty, ktoré Vám skutočne dokonale sadnú.

So svadobnými šatami je to výrazne komplikovanejšie ako si viete predstaviť. Ak sa u nás rozhodnete pre šitie na mieru alebo pre úpravu tabuľkovej veľkosti, nemusíte si robiť starosti s tým, ako vám šaty sadnú. Pri šití na mieru sa neveste vezme okolo 20 mier a do dokonalosti ich doladí jedna z našich skutočne skvelých profesionálnych krajčírok. Zatiaľ čo pri prenájme - či ste príliš vysoká, či nízka - máte veľké prsia, nemáte prsia... sa neveste robia zalamovance, rozťahovačky, skrčačky... Úprava pri prenájme, ani pri najlepšom úmysle nikdy nie je tak dokonalá ako pri kúpe. Jedine, ak vám šaty sadnú ako uliate na prvý šup.

 

Ako to prebieha, keď si vyberiem šaty zo salónu, keď si dám šaty ušiť na vyskúšanie, keď si dám ušiť šaty na mieru?

Ak si nevestička vyberie šaty v salóne a sadnú jej...

tak ich môže na mieste odkúpiť. Neveste sa urobí dolaďovacia skúška, kde sa zameria dĺžka sukne s topánkami, ktoré nevestička bude mať na sebe počas svadby. Tieto topánky si buď prinesie alebo zakúpi priamo v salóne. Prípadne sa doladia iné nedostatky.

Ak si nevesta dá ušiť šaty na mieru...

vytvorí sa záväzná objednávka, vezmú sa jej všetky potrebné miery a šaty sa zadajú do výroby. Keď šaty dorazia, salón kontaktuje nevestu a dohodne sa termín dolaďovacej skúšky, kde sa zameria dĺžka sukne s topánkami a prípadne iné nedostatky – ako napríklad šírka rukávov... Dohodne sa termín vyzdvihnutia.

Ak si nevesta dá ušiť svadobné šaty na vyskúšanie...

Neveste sa vezmú základné miery podľa ktorých sa vyberie najbližšia tabuľková veľkosť. Šaty sa zadajú do výroby a keď dorazia do salónu, kontaktuje sa nevesta, ktorá príde šaty vyskúšať. Ak im povie áno, urobí sa na mieste dolaďovacia skúška a dohodne sa termín prevzatia. Ak sa ušité šaty na vyskúšanie neveste nebudú páčiť, v tomto prípade môže šatám povedať nie a vybrať si ktorékoľvek iné svadobné šaty z ponuky Svadobného centra EvaMária. Objednať šaty na vyskúšanie môžete aj z pohodlia domova, ak si viete zmerať miery – obvod hrudníka, pása a bokov. My Vám s meraním radi pomôžeme. Ak chcete objednať šaty na vyskúšanie, kontaktujte nás na info@salonevamaria.eu, facebooku alebo na instagrame.

 

Čo ak do svadby schudnem alebo priberiem?

Nevestám, ktoré do dolaďovacej skúšky, či do svadby, schudnú, vieme šaty v salóne upraviť. Ak nevestička, priberie a ohlási sa v dostatočnom predstihu, dajú sa ešte urobiť po čase zmeny v objednávke. To isté platí pre nevestičky, ktoré sa dozvedeli, že ich bude o jedného viac. Ak nevestička vyberá šaty, a už je tehotná, tak jej poradíme s výberom a budeme s bruškom počítať.

 

Páčia sa mi šaty, ale chcela by som na nich nejaké zmeny. Je to možné?

Nevesty sa často pýtajú, či môžu kombinovať – niečo z tých šiat – niečo z tých. Kolekcie značkových šiat sú navrhnuté návrhármi. Je to zväčša nemenný model. Avšak, ak nevesta chce kratší alebo dlhší rukáv, inak poriešený výstrih, menej tylu na sukni je to zväčša po konzultácii s návrhárom možné. Niektoré zmeny je taktiež možné urobiť následne v salóne po konzultácii s krajčírkou.

 

Čo so šatami s vlečkou?

Vlečka sa dá vypnúť rôznymi spôsobmi. Rady Vám to urobíme v salóne podľa Vašich predstáv. V prípade potreby Vám ju vieme dať šaty ušiť bez alebo s kratšou vlečkou.

 

Kedy objednať svadobné šaty?

Svadobné šaty je ideálne objednať 4 až 6 mesiacov pred svadbou. Ak nie je sezóna, šaty je možné ušiť aj za kratšiu dobu. Ak nevesta chce objednať šaty na vyskúšanie – je dobré urobiť túto objednávku ešte skôr. Nie je to však nevyhnutné. Pre viac info nás prosím kontaktujte.

 

Musím si rezervovať termín skúšky svadobných šiat?

Áno, je potrebné si rezervovať termín. Každá nevesta má svadobnú časť pre seba, kde sa jej venuje skúsená obchodníčka. Ak prídete v čase, kedy bude v salóne iná rezervovaná nevesta, budete musieť čakať na najbližší voľný termín.

 

Môžem si ísť svadobné šaty obzrieť bez skúšania?

Bohužiaľ nie. Akékoľvek šaty je potrebné vyskúšať, aby mala nevesta reálny prehľad. Ponuku svadobných šiat si môže nevesta pozrieť na webe.

 

Máte v salóne aj svadobné šaty pre moletky?

Samozrejme. Okrem svadobných šiat aj popolnočné šaty.

 

Ako často pribúdajú do salónu svadobné šaty?

Svadobné šaty zo Svadobnom centre EvaMária priebežne odchádzajú a nové prichádzajú takmer každý mesiac, počas celého roka. Nové svadobné šaty sa naskladňujú najmä z najnovších kolekcii. Niektoré obľúbené modely sa v salóne objavujú aj viackrát i keď sú zo staršej kolekcie.

 

Ako dlho trvá skúška svadobných šiat?

Nevesty objednávame na jednu a pol hodiny. Počas skúšky sa neveste venuje odborníčka, ktorá nevestu nielen oblieka, ale jej pomáha aj pri výbere.

 

Je pri šití svadobných šiat ceny vyššia ako za tabuľkovú veľkosť?

Niekedy áno, záleží to od značky šiat a komplikovanosti postavy. Niekedy je ušitie na mieru bez príplatku.

 

Máte v salóne aj doplnky?

Áno, v salóne máme širokú ponuku doplnkov – topánky, spodničky nielen rôznych veľkostí, ale aj typov, bolerká, kožúšky, trikoty, štóly, bižutéria, šperky, hrebienky, grilandy, podväzky, podušky na obrúčky, podprsenky...

 

 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password