Aká je realita s ochrannými pomôckami?

person Uverejnil: Eva Meszarošová list V: Iné : favorite Hit: 392

Rozhodla som sa napísať tento článok, pretože som sa už nemohla pozerať na toľké nenávistné komentáre a emaily od ľudí, ktorí si stále neuvedomili stav súčasnej situácie - svet sa úplne prevrátil na ruby a už teraz nič nie je tak, ako bývalo. Myslím si, že aj práve kvôli týmto nenávistným komentárom sa na Slovensku len tak ľahko k ochranným prostriedkom nedostaneme.

Odpoviem Vám na komentáre, ktoré boli nasmerované nielen na nás, ale dennodenne ich čítam napríklad na facebooku, pod príspevkami, v ktorých ponúkajú rúška.

 

„Ako je možné, že lekárne sa k ochranným prostriedkom nedostali a vy áno?“

Tak na túto otázku Vám odpoviem len čiastočne – je to len môj osobný názor – nie som PánBožko a ani nezásobujem lekárne, nie som dokonca ani ministerka zdravotníctva.

To, že lekárne nemajú ochranné prostriedky je podľa mňa logické. Zásobujú ich medzinárodní dodávatelia – ktorí teraz zásobujú tých, ktorí to viac potrebujú - zahraničné nemocnice, súkromné zdravotnícke zariadenia, tých, ktorí viac zaplatia...? Podľa môjho názoru, nie je u nich zvykom vyhľadávať na priamo výrobcu. To je, akoby ste chceli od škôlkára, ktorého ste nikdy neučili písať, aby vám napísal vetu. Problémom nie je iba nájsť dodávateľa, ale taktiež vedieť komunikovať s kuriérskymi spoločnosťami, ich obchodníkmi a s fabrikami. Ďalšou brzdou pre lekárne je podľa môjho názoru dôvera. Objednajte vo veľkom od niekoho, koho vôbec nepoznáte v tak krízovej situácii. A ďalším rizikom je – nezhabú vám to napríklad takí Nemci? Ako sa prednedávnom stalo?

Neviem, či to bol zázrak, ale asi to tak malo byť – my sa s našimi dodávateľmi často priatelíme – veríme si – pomáhame si – zohnali oni – dali echo nám. Za čo som nesmierne vďačná! Ale riziko pre nás tu stále je. Objednali sme, zaplatili sme – nezhabe to aj nám Nemecko?

 

nenavist

„Sa môžete hanbiť, že v týchto časoch predávate produkty s hodnotou pár centov, za viac ako 2€. Toto nie je férové podnikanie, ale hyenizmus.

Ak si skutočne myslíte, že v tejto situácii niekde zoženiete rúška za pár centov, tak je to veľmi naivné. To nie ľudia, ktorí vám ich predávajú sú hyeny – samotní výrobcovia pozvyšovali niekoľkonásobne ceny a nielen to – doprava je taktiež drahšia – ak to chcete na Slovensko skutočne reálne dostať. Aj my sme na tie ceny pozerali s vyvalenými očami!

Ak ste zohnali a reálne vám prišli lacnejšie rúška – objednajte ich aj pre ďalších – šírte túto správu! Slovensko ich potrebuje viac, ako čokoľvek iné kedy potrebovalo. Rúška by sa mali používať 2 hodiny a potom vymeniť. Áno, uvedomujeme si, že je to finančný masaker. Chirurgické 3-vrstvové rúška neprepustia veľkú časť vírusov do ovzdušia. Bavlnené nie sú bohužiaľ tak spoľahlivé. Je to oproti chirurgickým rúškam a respirátorom z núdze cnosť – ako sa vraví – Lepšie ako H...O – odpustite mi výraz. A taktiež nie sú rúška ako rúška – niektoré rúška zadržiavajú len malé čiastočky prachu – také využívajú napríklad nechtárky... tie sú samozrejme lacnejšie.

A samozrejme - týmto nechcem obhajovať všetkých, čo predávajú ochranné prostriedky - nájde sa množstvo ľudí, ktorí sa snažia z tejto situácie vyťažiť - často aj klamstvom.

nenavist počas covid

Myslím, že v týchto dvoch odsekoch som odpovedala aj na ostatné sprosté otázky, ktoré bolia, hnevajú a berú silu, čokoľvek robiť! Ľudia, ak chcete niekoho súdiť, najskôr si to vyskúšajte a potom buďte hrdinovia! Vďaka Vašej „...“ puse, nikto nebude mať najmenšiu ochotu ísť do takého rizika a pokúsiť sa sem niečo dostať. Ak chcete niečo pre túto situáciu skutočne urobiť – nepracujte ústami, neodsudzujte – urobte niečo aj Vy! Šite rúška, pokúste sa sem dostať ochranný materiál aj vy, robte zbierky. Pozrite ako mnohí dokázali pomáhať aj inou formou – variť zdravotníkom, poslať im kopy redbullov, kávy na posilnenie. Aj keď nemáte ani cent vo vrecku, ak budete chcieť – vymyslieť sa vždy niečo dá!

Samozrejme nezabúdajme ani na ostatných hrdinov v prvej línii! Aj tým pomôcť môžete!

 

ĽUDIA – TERAZ JE TEN PRAVÝ ČAS SKONČIŤ S NENÁVISŤOU! LEN S CHLADNOU HLAVOU, ČISTÝM ŠTÍTOM A SRDCOM NA MIESTE SA NÁM PODARÍ S TOUTO PLIAGOU VYBABRAŤ!!! INAK NÁM AMEN!

 

Prajem Vám všetkým veľa zdravíčka a síl! Viem, že mnohí sa nebojíte len korony...ale aj toho čo bude potom.

 

Tagy rúška
Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password