AKÉ ŠATY VYBRAŤ PRE DRUŽIČKY?

person Uverejnil: Eva Meszarošová list V: Spoločenské šaty : favorite Hit: 7880

Blíži sa váš veľký deň? A vy premýšľate nad vhodnými šatami pre družičky? Nechať výber na ne alebo ich obliecť do rovnakého šatu? Ponúkame vám niekoľko rád, aby ste si prípravy na deň s veľkým D mohli užiť bez stresu a naplno.

Ako sa dohodnúť s družičkami?

Chceli by ste obliecť družičky do rovnakých šiat, ale obávate sa ich reakcie? Skôr než im začnete niečo navrhovať, predstavte si ich a položte si niekoľko otázok. Aké sú ich postavy? Akú majú farbu pleti, vlasov? Aké sú typy? Aké oblečené preferujú? Majte na pamäti, že čím viac odlišností sa vám vynorí, tým viac času budete musieť venovať výberu vhodných šiat pre vaše družičky. Obzvlášť dbajte na to, aby ste od pomocníčok nevesty nežiadali niečo, čo im nebude po vôli ako napr. prílišné zdobenie alebo naopak žiadne zdobenie, extravagantné či príliš strohé šaty, strih, ktorý deformuje ich postavu a pod. Každá nevesta, okrem toho, že chce vo svoj deň zažiariť, chce dopriať pôžitok, dobrú zábavu a pohodlie aj svojim hosťom. Aby sa teda vaše družičky dobre cítili a užili si svadbu tak ako vy, ponúkame vám niekoľko tipov.

 

Farba a strih šiat

Majú vaše kamarátky v obľube odlišné farby? Majú odlišné postavy alebo výrazne odlišný vkus? Nie je pravidlom, aby vás vaše pomocníčky museli sprevádzať v rovnakých šatách s rovnakým strihom, rovnakej farby, z rovnakého materiálu. V súčasnosti je možností naozaj dostatok.

Môžete sa rozhodnúť pre:

Šaty s rovnakým strihom z rovnakého materiálu v rôznych farbách. Môžete zvoliť pastelové farby, ktoré sú v najväčšej obľube alebo zemité či výrazné farby. Voľte vtedy, ak ste vybrali strih, ktorý bude svedčať všetkým družičkám a majú rady rôzne farby.

družičky vo farebných šatách - jeden strih

Šaty s rôznymi strihmi v rovnakej farbe z jedného materiálu. Voľte vtedy, ak chcete družičky zladiť s farbou vašej svadby (výzdoba, svadobná kytica...) a družičky majú výrazne odlišné postavy. Budú sa cítiť pohodlnejšie, ako keby im mali šaty odstávať, padať či zvýrazňovať to, čo by chceli radšej skryť.

šaty pre družičky

Šaty vo viacerých farbách a viacerých strihov. Tu však dbajte na to, aby farby spolu ladili. Odporúčame voliť jeden typ farieb: pastelové, zemité... Voľte vtedy, ak slečny majú veľmi odlišný vkus alebo sa vám to proste tak páči ;-)

Jednofarebné družičky. Akýkoľvek materiál, strih - jediné čo treba dodržať je rovnaká farba či odtieň.

Farebné družičky. Každá jedna družička si môže obliecť akékoľvek šaty. jedinou podmienkou je, aby každá z nich mala úplne inú farbu.

Tutu družičky. Družičky s tutu sukničkami už nie sú moc trendy. Ak chcete byť trendy, zabudnite na takéto sukne.

Retro družičky. Vyberte buď rovnaké šaty alebo rovnaký materiál, strih a pod. Kombinujte. Nezabúdajte však na to, že svadobné šaty by mali byť taktiež v tomto duchu.

družičky v retro šatách

Rok 2015 priniesol do obľuby kvety. Tie sa nosia na šperkoch, na šatách. Družičkám môžete dať vyrobiť náramky alebo čelenky z kvetov.

 

Kto má zaplatiť družičkám šaty?

Záleží len na tom, ako sa s družičkami dohodnete. Šaty môže kúpiť nevesta a po svadbe ich predať na internetových bazároch. Ak majú družičky pri výbere väčšiu voľnosť, môžu si šaty zaplatiť samy a potom ich následne využiť na ďalších príležitostiach či predať. Ak nevesta vyžaduje drahé šaty, ktoré družičky ďalej nevyužijú, je vhodné, aby družičkám aspoň časť zaplatila.

 

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password