Mačka vo vreci alebo kvalitné svadobné šaty?

person Uverejnil: Eva Meszarošová list : Svadobné šaty : comment Komentár: 0 favorite Videné: 5808
Mačka vo vreci alebo kvalitné svadobné šaty?

Množstvo budúcich neviest pozerá najskôr na vzhľad svadobných šiat na obrázku a na cenu, a ako posledné rieši...

Čoraz viac sa dovážajú svadobné šaty z Číny od čínskych fejkárov a taktiež šaty z Ukrajiny. Je pravda, že v týchto dvoch štátoch sa vyrobí aj množstvo krásnych a kvalitných šiat – veď množstvo svetových najslávnejších a zároveň najdrahších svadobných značiek – napríklad zo Španielska má výrobu práve v Číne či na Ukrajine. Dôležitý je však návrhár, majitelia, kontrolóri, manažment...

Nedajte sa milé nevestičky oklamať krásnymi fotkami. Skôr, ako sa do niektorých šiat zaľúbite, zistite si aká je ich kvalita. Ak máte možnosť si k výberu svadobných šiat zobrať nejakého odborníka – myslíme tým skúsenú krajčírku, tak ste vyhrali. Pozor však na odborníkov/neodborníkov (mamy, tety, kamarátky - nekrajčírky), ktorí si len myslia, že sa vyznajú – môžu vám narobiť viac galiby ako úžitku.

Ak ste nekvalitné šaty nespoznali podľa materiálu, tak sa dobre pozrite na to – ako vám sedia. Svadobné šaty nemôžu mať na hrudníku preliačeniny, šnurovačka nemôže ísť nakrivo ani sa krčiť, vystužený korzet vašej veľkosti musí krásne formovať postavu a zvršok z tylu musí mať krásne zapracovaný tyl.

Vzniká čoraz viac lacných značiek (už aj na Slovensku a v Čechách) – kde sa hrajú rôzne krajčírky na módne návrhárky. Z najlacnejších – na oko krásnych, ale v skutočnosti nekvalitných umelých materiálov poskladajú krásne róby, ktoré nádherne nafotia, urobia im nádhernú luxusnú prezentáciu. I tu platí pravidlo - nie je všetko zlato - čo sa blyští. Ak chcete šaty od skutočnej návrhárky - spoznáte ju napríklad aj tak, že sa zúčastňuje najväčších svetových výstav. Na tieto prezentácie sa neodvážia prísť lacné fejkárky ;-) Ak sa nezúčastňuje svetových výstav - tak pre každú nevestu ušije originál - nikdy však nie podľa obrázka - také nemorálne kroky pravá návrhárka, ani značka nerobí. Dokonca niektorí sú už tak prešpekulovaní, že na svoje prezentácie nosia šaty nakúpené od iných značiek a predstavujú ich ako svoje modely. V skutočnosti nevestám ušijú šaty úplne iné krajčírky z úplne iných materiálov. Ak si nevesty vyberú šaty z prezentácie, tak ich jednoducho podvodníci opäť objednajú u danej značky. A nikto nič netuší.

Na internete nájdete množstvo podvodníčok, ktoré šijací stroj nikdy nevideli a tvrdia, že ušijú šaty na diaľku bez osobného stretnutia, bez zameriavacej skúšky. No v skutočnosti ide o dámy, ktoré načierno dávajú tieto šaty šiť do Číny alebo Ukrajiny. Pozor, každá takto oklamaná nevesta v lepšom prípade, ak šaty aj sadnú, sa nakoniec vydáva v totálnom šmejde, nehodnom tohto krásneho veľkého dňa. A sumy často nie sú malé. Stojí to naozaj za pokus?

Pozor taktiež na to, že neskrátené alebo krátke svadobné šaty taktiež nepridajú vášmu looku moc luxusu. Dĺžka musí byť presne po zem – alebo trošička nad zemou. Jedno to je len pri svadbe na pláži.

Taktiež nie je vhodné si dávať svadobné šaty šiť či kupovať bez toho, aby ste si ich pred kúpou vyskúšali.  Pri svadobných šatách nie je pravidlo, že odskúšaný typ šiat vám bude vždy sedieť rovnako krásne. Môžete mať model odskúšaný, ale vyrobený iným výrobcom už môže dostať na vašej postave iný tvar. Dvoje na pohľad úplne rovnaké šaty, ušité každé inou krajčírskou metódou a vyzeráte v nich úplne inak! Ak sa dáte na kúpu bez skúšky – predávajúci by vás mal vidieť, mal by mať skúsenosti s týmto modelom a mal by Vám vedieť vopred poradiť.

Ak nechcete vyzerať ako lacná nevesta z aliexpressu. 

1. Pýtajte sa na značku. Pozrite sa na šaty naživo – ak nie na konkrétny model aspoň na ďalšie práce daného výrobcu a vyskúšajte si ich – ako sedia. Či neškriabu, sú dobre vypracované, nešuštia ako lacný igelit. Ušetríte si cestu a nervy, ak si vypýtate vopred detailnú fotku čipky, aplikácie.

2. Hoci kamienkové šaty sa v tejto dobe nenosia – ak sa pre takéto šaty rozhodnete – skontrolujte či kamienky nie sú na šatách prilepené lepiacou pištoľou. Ak sú - je isté, že nejde o kvalitný kúsok.

3. Zabudnite na ušitie lacnejšej napodobneniny. Fejk nikdy nebude tak pekný ako originál. Zväčša práve materiál / najmä čipka a rôzne aplikácie robia šaty tak krásnymi – zohnať sa rovnaké šaty nedajú. Použitie iného materiálu mení celý model.

4. Ponúka niekto šitie svadobných šiat? Na diaľku, bez skúšania? Tvrdí, že šijú šaty podľa obrázka? Existuje čoraz viac špekulantiek, ktoré načierno dávajú šiť svadobné šaty v Číne. Vám povedia, že ich ušijú oni – no dajú ich ušiť niekomu z alliexpresu či z ebay. Ak netrpíte poruchou zraku, tak vás bude čakať veľké sklamanie a málo času na to, aby ste si zohnali druhé. Stačí sa vyhnúť predajcom – tzv. „krajčírkam“ na facebooku. Extra si dávajte pozor na tie, ktoré nezverejňujú na seba kontakt. Na facebooku zverejňujú buď fotky, ktoré sú nekvalitné. Každá profesionálna fotka je odfotená s inou modelkou, s iným pozadím... Ak publikujú fotky šiat, ľahko spoznáte podvodníkov tak, že každé šaty budú odfotené v inom prostredí. Profesionálna krajčírka predsa nechodí s figurínou raz do obývačky, raz do krajčírskej dielne, raz do detskej, raz si urobí čierne pozadie a potom zas fotí u susedov?

5. Dôležité sú fotky reálnych neviest – fotky musia byť kvalitné a mal by sa pri nich sem-tam objaviť aj komentár od samotnej nevesty s poďakovaním, inak to môžu byť fotky neviest stiahnuté odkiaľkoľvek.

6. Osudovú chybu robíte, ak kupuje šaty niekde, kde ich nemôžete pri prevzatí osobne vyskúšať. Neexistuje žiadne šitie na mieru bez jedinej skúšky, zameriavačky. Šaty sa musia vždy doladiť na neveste a dobrý predajca sa nebojí tejto skúšky. Ak sa kontaktu s nevestou vyhýba a tvrdí, že to zvládne aj na diaľku – ide jednoznačne o podvod. 

Takto vyzerajú lacné svadobné šaty, ktoré, okrem iného, nevestám vôbec nesedia.

obrázok 1: Je prirodzené, že vystužené svadobné šaty strihu morská panna sa budú pri pohybe nôh krčiť. Avšak nesmie to pôsobiť ako krčenie kartónu.

obrázok 2: Takto nevyzerá korzet, ktorý by sedel - neveste úplne odstáva pod pazuchami a deformuje to okrem iného postavu.

obrázok 3: Takto nevyzerá dekolt, ktorý neveste krásne sedí. mierne vlnenie tylu pri pohybe na dokolte niektoré krajčírky volajú "voda". Toto je však rozbúrený potok :-(

Svadobné šaty, ktoré nesedia

Takto vyzerajú svadobné šaty, ktoré okrem iných chýb, sú ušité z najlacnejšej, umelej, na prvý pohľad nie moc peknej čipky. Kazí to celý dojem svadobných šiat.

Svadobné šaty s nekvalitnou čipkou.

Nekvalitné svadobné šaty z aliexpressu.

Takto vyzerajú svadobné šaty objednané cez alliexpress. Niektoré nevesty vôbec ani netušia, že ich mali odtiaľ. Jednoducho nechali sa oklamať slovenským predajcom, ktorí sa prezentujú ako zákazkové krajčírstvo či dokonca návrhárky. Majú šmejd cez allie a k tomu si ešte priplatili za klamstvo.

Naozaj to stojí za to? Takéto svadobné šaty bohužiaľ nevesty nakupujú denno-denne na tony. Nájde sa pár šťastliviek, ktoré nakúpia napriamo z Číny a sú nakoniec spokojné - o kvalite šiat sa však nedá stále hovoriť - skôr by sme mohli hovoriť o nenáročnej neveste.

Ak je nevesta so šatami, ktoré jej prišli nespokojná, tak sa ich snaží potom predať na rôznych svadobných bazároch, facebooku a pod. Nie je to však smutné, keď oklamaná nevesta klame potom ďalšie nevesty? Ktorá z nich sa chváli, že sa nechala oklamať alliexpresom a pod?

Na prvý pohľad sa možno niektorým nevestám zdá, že urážame nevesty, ktoré proste na túto svadobnú parádu nemajú a nemajú právo sa vydávať v krásnych svadobných šatách. Nie je to pravda. Nádherné svadobné šaty sa dajú kúpiť, keď nie nové na mieru, tak napríklad z výpredaja. Viete, že samotná zakladateľka Salónu EvaMária sa vydávala v značkových nádherných svadobných šatách z výpredaja, ktoré stáli 50€? Keď sa vydávala, čerstvo skončila vysokú školu a ako nastupujúca učiteľka v Bratislave jej na svadobné šaty peniaze ozaj nevystávali.

Hlavu hore milé nevestičky, nádherná môžete byť za každých okolností a bez klamstiev. Vyberajte šaty s úsmevom a so vstíčenou hlavou.

V Najväčšej sieti svadobných salónov EvaMária sa nebojíme, že by sme sklamali Vašu dôveru. Exkluzívne spolupracujeme s Hadassa group, ktorá zastrešuje anglických, francúzskych a talianskych návrhárov uznávaných po celom svete. Srdečne Vás pozývame a tešíme sa na chvíle strávené s Vami pri prípravách tohto veľkého dňa :-)

Komentáre

Ešte žiadny komentár.

Zanechajte komentár

Nedeľa Mondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password