Plesová sezóna začala. Ako si vybrať plesové šaty?

person Uverejnil: Eva Meszarošová list V: Spoločenské šaty : favorite Hit: 6887

Ples v opere spustil ďalšiu slovenskú plesovú sezónu, a preto by bolo vhodné zhrnúť si niektoré pravidlá pri výbere plesových šiat. Výber vhodných plesových šiat závisí predovšetkým od typu plesu, od reprezentačného po firemné, miestne a študentské plesy.

Šaty by mali byť v prvom rade slávnostné, ktorých elegancia spočíva v rôznych trblietavých aplikáciách, čipke, lesklom materiáli, výrazných farbách a trblietavých doplnkoch. Pred samotným výberom šiat je vhodné opýtať sa svojich kamarátok, kolegýň alebo spolužiačok v čom pôjdu oni na ples. Príliš elegantná veľká róba alebo naopak šaty vhodné aj na bežné nosenie by mohli pre svoju nositeľku spôsobiť menšie fopá.

U pánov je výber vhodného obleku (fraku, smokingu) pomerne jednoduchý, nakoľko sú vhodné všetky tmavé odtiene ku ktorým ľahko dokombinuje bielu košeľu, hodvábnu kravatu alebo motýlika a elegantné čierne topánky. U dám je výber šiat pomerne zložitejší, náročnejší a spravidla dlhší proces.

Ako prvé by ste sa mali zamerať na vhodnú farbu šiat, o tom aká farba šiat sa Vám hodí nájdeš článok aj tu na blogu Salónu EvaMária. Dôležité je aby ste so šatami nesplývali, ale v nich vynikli. Avšak dávajte si pozor na príliš krikľavé odtiene, ktoré veru nepristanú každej z nás.

Dôležitý je materiál šiat, ktorý by mal pôsobiť elegantne a dodať šatám ten správny šmrnc. Čo sa týka materiálu šiat tak krásne pôsobia vrchné diely s ilúziou priesvitnosti, ktoré sú momentálne veľmi obľúbené.

Vhodný strih šiat závisí od typu Vašej postavy. Platí pravidlo, že šaty majú zvýrazniť pekné proporcie a naopak skryť nedostatky Vašej postavy. Dievčatá so silnejšími ramenami by mali voliť šaty na hrubšie ramienka, poprípade s jemnými rukávmi. Ak nie sú nohy prednosťou ženy je vhodné voliť dlhé šaty. Ženy s väčšími prsiami by si mali vybrať šaty na ramienka, ktoré udržia všetko ,,pod kontrolou“ pri tancovaní. Ak máte krásny chudý pás, tak voľte šaty strihané v páse, ktoré môžu mať väčšiu výraznejšiu sukňu.

Šaty by mali ladiť predovšetkým s Vami, Vašim vekom, štýlom, postavou a osobnosťou. Pokiaľ nejdete na reprezentačný ples, kde sú vhodné dlhé šaty, tak môžete bez problémov siahnuť po kratších šatách, ktoré budú dostatočne slávnostné.

K šatám patria neodmysliteľne doplnky, ktoré podčiarknu a zvýraznia jedinečný plesový look. Doplnky vyberajte ku konkrétnym šatám a dávajte si pozor na ich množstvo. Prehnané množstvo doplnkov môže pôsobiť zbytočne lacným dojmom a ako sa hovorí: ,,Menej je niekedy viac a v jednoduchosti je krása.“. Momentálne sú veľmi IN lustrové soutache náušnice. Neodmysliteľným doplnkom je kabelka, kam si schováte všetky potrebné drobnosti. Kabelka nemusí byť nutne v rovnakom odtieni ako máte topánky, dokonca veľakrát môže vytvoriť práve zaujímavý kontrast. Na ples je nutné vziať si malú kabelku, či už listovú na ramienko alebo do ruky. Určite si neberte veľkú tašku, ktorú nosíte na bežný deň. Čo sa týka topánok na ples vhodné sú lodičky i sandále. Telovými lodičkami alebo sandálkami nič nepokazíte. Neodmysliteľnou súčasťou sú jemné telové pančušky. K sandálom sú vhodné pančušky s otvorom na prstoch, pričom necháte vyniknúť Vašu pedikúru. Veľmi praktické sú tzv. skladacie baleríny, ktoré si môžete vytiahnuť aj z listovej kabelky a Vaše nohy si tak oddýchnu od otlakov a môžete tancovať až do rána. Nezabudnite na elegantný kabát, ktorý si dáte na seba pri príchode a odchode z plesu. Určite nie je vhodné obliecť si športovú zimnú bundu.

Tak Vám prajem skvelú zábavu na plese až do rána a nech ste jedinečná a zahrnutá komplimentmi.

Modré luxusné plesové šaty so sieťkou na chrbte zdobené kamienkamiVínové šaty na ples s tylovou sukňouSivé šaty na ples - trend 2016Plesové šaty v pastelovomodrej farbe s priesvitnými ramienkamiZlaté šaty na ples s čipkouČervené trendy plesové šaty so saténovou sukňou s vačkami zdobené čipkouStaroružové šaty na ples s čipkovým vrškomČierne luxusné priliehavé plesové šaty s odhaleným chrbtomŠaty na plesZelené šaty na plesČervené šaty na plesČervené plesové šaty

Ak nejde o reprezentačný ples, môžete siahnuť aj po kratších šatách.

Šaty na poľovnícky ples, šaty na ples športovcovŠaty na ples športovcov, šaty na poľovnícky ples

Autor článku: Tatiana B.

Publikované dňa: 23.1.2016

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password