SVADOBNÉ ŠATY - PRÍRODNÁ A UMELÁ ČIPKA

person Uverejnil: Eva Meszarošová list V: Svadobné šaty : favorite Hit: 1271

Čipka je jedna z najpopulárnejších svadobných tkanín. Prvá čipka bola ušitá pre vojvodkyňu z Cambridge v roku 1840. V dnešnej dobe existuje množstvo typov čipiek a s ich pravým odhalením majú problém i samy krajčírky. Názvy typov čipky vznikali z názvov miest, kde boli stvorené. Najbežnejšie sú Alençon, Guipure, čipkovaná aplikácie Chantilly, a D'esprit. Čipka je veľmi jemná a môže sa ľahko roztrhnúť, preto si často vyžaduje ako podklad pevnejšiu tkaninu ako satén alebo krep. V dnešnej dobe je veľmi obľúbené šiť nášivky čipky na jemný tyl.

Umelá a prírodná čipka - z diaľky nemusíte spoznať rozdiel. Z blízka a na dotyk je však rozdiel výrazný. Dnes sa s prírodnou čipkou stretávame len naozaj výnimočne. O to ľahšie môžeme byť oklamaní.

V dnešnej dobe prenájom svadobných šiat vytláča ich kúpa. Je to logické, pretože modelov svadobných šiat a taktiež salónov je obrovské množstvo. Dnešné modely sa dajú viackrát upravovať len veľmi obmedzene a nevesty majú na výber z obrovského množstva. To spôsobuje, že svadobné salóny nedokážu šaty otočiť viackrát ako to bolo ešte do nedávna a to sa odráža vo výške cien prenájmu. Nevesty dnes čoraz viac siahajú po kúpe svadobných šiat zo slovenských a zahraničných e-shopov. Tu však na ne čaká množstvo nástrah. Šaty si nemôžu pozrieť naživo, nie sú si isté, či im príde to, čo predávajúci im ponúkol na obrázku, či im šaty naozaj sadnú a ak nie, či im ich bude mať kto upraviť alebo či úprava nebude nakoniec nákladnejšia ako samotné svadobné šaty. Áno, kúpa svadobných šiat je rozumnejšia, prečo by ste si mali požičiavať obnosené svadobné šaty, mať starosti s ich vrátením, celú svadbu sa nervovať, či ste ich nezničili, a to ešte častokrát za vyššiu cenu ako keby ste si ich kúpili? Obrovský pozor však treba dávať aj pri výbere predajcu, nakupovať u neovereného dodávateľa môže byť veľmi riskantné. Najvhodnejšie je šaty kupovať u predajcu, ktorý Vám môže svadobné šaty od vybraného dodávateľa ukázať naživo. Tu si dávajte pozor na kvalitu krajčírskeho prevedenia a na to, aby ste si kvalitné materiály nepomýlili s lacnými napodobneninami.

Ponúkame Vám malú fotogalériu čipiek, vďaka ktorej sa naučíte vidieť rozdiel medzi prírodnou čipkou a jej lacnou sestrou.

Rozdiel medzi umelou a prírodnou čipkou

autor článku: Evuna

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password