Viete, ktoré strihy šiat pristanú práve vám?

person Uverejnil: Eva Meszarošová list : Spoločenské šaty : comment Komentár: 0 favorite Videné: 15607
Viete, ktoré strihy šiat pristanú práve vám?

Aby ste vyzerali skvelo, musíte si vybrať nielen správnu farbu šiat, ale aj správny strih. Strih šiat je dôležitý, pretože ním môžete podporiť svoju postavu, vykorigovať nedostatky alebo zvýrazniť svoje krivky. Opakom dobre zvolených šiat je upútanie pozornosti práve na nechcené partie nášho tela. Tak ako si správne zvoliť strih šiat?

Typ postavy hruška – tento typ postavy charakterizujú užšie plecia a pás, menšie prsia a širšie boky a stehná. Pri tomto type postavy je dôležité správne vyvážiť hornú a dolnú časť tela. Zdôrazniť treba hornú časť a dolnú časť je potrebné zjemniť. Vhodný je pre vás empírový strih šiat, ktorý má spomínaný efekt – krásne vám zvýrazní hornú časť tela a upriami na ňu pozornosť. Dobrou voľbou sú aj šaty prestrihnuté v páse so sukňou do tvaru písmena A. Pás môžete zvýrazniť aj mašľou alebo opaskom. Samozrejme nesmieme zabudnúť na šaty s korzetom, ktoré týmto postavám mimoriadne svedčia. Vhodné sú šaty s rôznymi farebnými, vzorovanými a trblietavými korzetmi a s hlbokými výstrihmi smerom nadol. V prípade menších pŕs je vhodné bohaté riasenie v hornej časti šiat.

Typ postavy jablko – pre tento typ postavy sú typické širšie ramená, širší pás, väčšie bruško a prsia a štíhle nohy. Pokiaľ si chcú vytvarovať driek a získať tak ženskejšie krivky, vhodné sú šaty s korzetom a širokou sukňou. Šaty prestrihnuté v páse nie sú vhodné, ideálne sú šaty so zvýšeným pásom, empírového strihu a širokou sukňou alebo sukňou rovného strihu. Vhodné sú aj sukne so zaujímavými detailmi akými sú riasenie alebo vrecká. Najvhodnejším výstrihom je výstrih do tvaru písmena V, pretože rovnako ako korzetové šaty, aj výstrih do V-čka opticky vytvaruje pás a taktiež ním zjemní široké plecia.

Typ postavy presýpacie hodiny – pre tento typ postavy je charakteristický úzky pás a plnšie boky a prsia. Postavy typu presýpacie hodiny si môžu dovoliť rôzne strihy, ale najviac im svedčia puzdrové šaty a šaty so zvýrazneným a zúženým pásom. Vhodné sú aj ľubovoľné výstrihy, od lodičkových až po V-čkové. Taktiež sa hodia asymetrické strihy šiat a skvelo vyzerajú rôzne sukne - rovné, kruhové, puzdrové a aj Á-čkového strihu.

Typ postavy rovná postava – tento typ postavy charakterizujú približne rovnaké rozmery hrudníku a bokov, nevýrazný pás a malý zadok. Vhodné je zvoliť si šaty, ktoré vytvarujú pás a upriamia na neho pozornosť. Sú to všetky typy šiat so zvýrazneným pásom, či už rôznymi aplikáciami, opaskom, mašľami. Čo sa týka vrchnej časti šiat, tu sa môže popustiť uzda svojej fantázii a vybrať si takmer čokoľvek. Najideálnejšie sú však voľnejšie nariasené vrchy a kaskádovité výstrihy. Skvelo vyzerajú aj zložité a vzorované modely, modely so zníženým pásom a tiež rovné, poprípade balónové sukne.

A nakoniec to najdôležitejšie: dajte na svoj šiesty zmysel. Keď sa v nejakých šatách cítite dobre, budete v nich aj dobre vyzerať :-)

 

Typy postváv - jablko, hruška, presýpacie hodiny, rovný typ postavy

typy strihov - typy postáv

 

Autorka obrázka: Salón EvaMária -Martinka 
Autorka článku: Lucia Görfölová

Komentáre

Ešte žiadny komentár.

Zanechajte komentár

Nedeľa Mondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password