Radosti a starosti svadobnej matky

person Uverejnil: Eva Meszarošová list : Spoločenské šaty : comment Komentár: 0 favorite Videné: 3409
Radosti a starosti svadobnej matky

Zdá sa, akoby to bolo včera, keď ste balili svoju dcérku do plienky a zrazu má na prste navlečený zásnubný prsteň a plánujete svadbu. Určite máte hlavú plnú starostí a neviete, s čím skôr začať. Čo je úlohou matky nevesty? Vaše povinnosti a radosti z príprav tohto veľkého dňa sú finančného a emocionálneho charakteru. Poďme sa pozrieť na oba.

FINANČNÁ PODPORA

Zatiaľ čo sa Vaša dcéra môže veselo pustiť do hľadania tých pravých vysnívaných svadobných šiat, Vašim prvým krokom, ktorý by ste mali urobiť, je sadnúť si všetci ako rodina a dohodnúť sa na tom, kto bude čo platiť. Taktiež je potrebné stanoviť určité hranice, aby ste neprešvihli limit, ktorý si môžete dovoliť. Pripraviť si rozpočet je absolútne nevyhnutné.

Svadobná mama

 

EMOCIONÁLNA PODPORA

Emocionálna podpora je ďalším dôležitým aspektom v úlohe rodičov. Vaša dcéra nikdy viac nepotrebovala podporu, ako teraz. Vašou úlohou v role matky je jej neustála podpora. Nesúďte jej nápady, naopak, ak sa Vám niektorá z jej myšlienok nepáči, láskavo jej predostrite svoj názor, ale nikdy ju nenúťte do svojich predstáv. Je to predsa jej veľký deň a nie Váš. Jej predstava o dokonalej svadbe môže byť diametrálne odlišná od tej Vašej. Vy ste svoju svadbu už mali, nechajte teraz priestor svojej dcére. Pomáhajte vtedy, ak Vás dcérka o to sama požiada a nechajte jej priestor a autonómiu, nech má pocit, že sa rozhodla sama. Pomôžte jej z príprav urobiť krásne chvíle a nedovoľte, aby sa z nich stala hora stresu, chaosu a frustrácie. Pripomeňte jej, že nič z príprav nie je tak dôležité ako vyslovenie „Áno“ v chráme. To jediné bude skutočne trvať, ostatné zostane len na obrázkoch zachytených okom kamery a fotoaparátov – sú to len detaily, na ktorých až tak nezáleží.

Svadobná mama

 

Keď Vaše dcéra dostane snubný prsteň a začne sa plánovať svadba, sú zmiešané pocity na dennom poriadku. Pridajte k nim zdravú dávku stresu, aj nejaký ten konflikt je nevyhnutný :-) V každom prípade jej nezabudnite ponúknuť pomoc, ale nezabúdajte, že je už dospelá a je to jej svadobný deň!

Autor článku : Evuna

Publikované: 2. 2. 2016

 

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Nedeľa Mondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

New Account Register

Already have an account?
Log in instead alebo Reset password